Yazı Büyüklüğü

BHM-Contact Mini -çocuklar için ideal, yetişkinlere de uygun işitme!

 

 


İşitme kaybı olan çocuklara tek taraflı ya da çift taraflı işitme desteğini doğru zamanda sağlayabilmek için BHM, dünyanın ilk dijital minyatür kemik iletimli işitme sistemini geliştirdi. Dil edinimi işitme olmadan mümkün olamayacağı için, işitme desteğini geç kalmadan sağlamak çok önemlidir. Küçük çocuklarda cerrahi işlemler ya da geleneksel işitme cihazları fazla karmaşık ve yorucu gelerek her zaman istenen sonuçları vermeyebilir. Fakat contact mini sistemi ile dil gelişimi ve genel sosyal becerilerin gelişimi sağlanıp desteklenebilir. Göze çarpmayan ve kullanımı çok basit olan bu cihaz özellikle aural atrezide ve kulak yolu anomalilerinde (mikrotia, anotia) tavsiye edilir.

Çocukların kullanımına uygun kemik iletimli işitme cihazımız elektronik bir parçadan ve minyatür boyutlu bir vibratör alıcısından oluşur. Doğrudan başa temas ederek sesleri kemiğe aktarır. Kemikyoluyla iç kulağa ulaşan sesler burada işitme sinirinin anlayabileceği türden sinirsel darbelere dönüştürülür.

contact mini, çeşitli desen ve renklerde saç aksesuarları, saç bantları ve taçlarla kullanılabilir. Elbette yetişkinler için de uygundur ve spor şapkalarla, uygun kumaşlarla kaplı taçlarla ve daha bir sürü aksesuarla kullanılabilir.

Contact mini şu durumlarda tavsiye edilir:

  Deforme dış kulak
  Aural atrezi
  Ameliyat yapılamıyorsa
  Franceschetti Sendromu
  Otitis media (orta kulak enfeksiyonu)
  İletim tipi işitme kaybı


Ayrıca:

Yatalak kişiler için
Başka işitme cihazlarının kullanılamadığı diğer tüm durumlar contact mini tanınmış işitme implantı firmalarının ameliyattan önce ya da ameliyatın çözüm olmadığı durumlarda kullanılmasını tercih ettiği alternatif bir tedavi yöntemidir. contact mini Avusturya kalitesiyle Avusturya’da üretilmiştir.

 

 

Teknik Veri (pdf)

 


Bizi twitter da takip edin