Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Yazı Büyüklüğü
MEDers Haberler

 

 

3. MEDers Beltone Eğitim Günleri 19-20 Nisan 2008

Her geçen yıl katılımcı sayısı ve içeriği genişleyen MEDers Beltone Eğitim Günleri'nin üçüncüsü   19-20 Nisan 2008 tarihinde Antalya Sheraton otel'de gerçekleştirildi.resim

 

 
     
 

Koklear İmplant ve İmplantlı Çocukların Rehabilitasyonu 2-3 Nisan 2008

 

MEDers  firması; Bilimsel çalışmalara verdiği önem nedeni ile alandaki eğitimcilerin hizmetini desteklemek amacı ile sunduğu çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş ve  bu çerçevede 2 - 3 Nisan 2008 tarihleri arasında İstanbul' da 47 eğitimci ve 2 odyoloji uzmanının katılımı ile Koklear İmplantasyon ve İmplantlı Çocukların Rehabilitasyonu Çalıştay'ını gerçekleştirilmiştir.

Katılımın yoğun olduğu toplantıda; Oxford Brookes Üniversitesi'nde işitme engelli çocukların eğitmenlerini yetiştiren ve uluslararası danışmanlık hizmeti veren Dr.Morag Clark'ın yanısıra Ody.Uzm.Julie Koşaner, Ody.Master Öğr.Murat Deniz ve Psk.Deniz Ürük tarafından konu ile ilgili çalışmalar sunulmuş, workshoplar ve videolar ile anlatılan konular desteklenmiştir.

Erken tanılama ve aile eğitiminin öneminin vurgulandığı toplantıda; özellikle 2 yaşın altındaki çocukların iletişim becerilerinin geliştirilmesi üzerinde durulmuş; eğitimcilerin tüm eğitim planını ailenin iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik programlamasının yararları anlatılmıştır.

Doğal işitsel sözel yöntem ile eğitim seanslarının nasıl düzenlenebileceği, implantlı çocuklarda müzik algısı, işitsel algı ve dil becerilerinde kullanılan testleri içeren konular üzerinde önemle durulmuştur.

 
     
 

 MEDers,  Güney kore'li  Biyoteknoloji devi RMS ile anlaştı. 29.Ocak.2008

MEDers bir süredir süren görüşmelerin neticesinde Güney Koreli Biyoteknoloji firması RMS Regenarative Medical Systems ile distribütörlük anlaşmasını Ankara Genel merkezde İmzaladı.  Böylelikle Türk tıp camiası yakın bir gelecekte yüksek kalitede Autogen - İnsanın kendi dokusundan üretilmiş ve %100 aynı DNA dan oluşan- çok çeşitli ürünlere kavuşabilecektir.resim

     
 

 

 

 

 

 

 

Vibrant Workshop 4. Kİ ve Nörotoloji Kongresi öncesinde  yoğun bir katılımla gerçekleşti  22-24 Kasım 2007

MEDel Innsbruck genel Merkezinden Dr. David Ratz , Würzburg Üniversitesi KBB kliniğinden Dr. Mlynski , İzmir eğitim Hastanesinden Dr.Levent Olgun , Marmara Üniversitesinden Prof.Dr. Çağlar Batman ve  Gazi Üniversitesi KBB den Prof.Dr. Yıldırım Bayazıt'ın katıldıkları paneli EGE üniversitesinden Prof.Dr. Tayfun Kirazlı Yönetti.

     
 

Bireysel Eğitim, İşitme Engellilerde uygulanan Testler ve Odyoloji Semineri    15-16 Ekim 2007

15-16 Ekim 2007 Tarihinde G.Antep'de Odyoloji Uzmanı Juli Koşaner ve İşitme Engelliler Öğretmeni Murat Deniz tarafından İşitme Engellilerde Aile Eğitimi ,  Bireysel Eğitim,  İşitme Engellilerde uygulanan Testler ve Temel Odyoloji  başlıkları altında iki günlük seminer verildi. Bu seminere Adana, Antakya, Ş.Urfa, Diyarbakır, Malatya, Maraş ve G.Antep' de bulunan diğer Rehabilitasyon merkezleri  katılmıştır. resim

     
 

Vibrant Soundbridge'in yeni Mixt Tip İK için uygunluğuna Avrupa Birliğinden  ONAY! 29.08.2007

Düntanın FDA onaylı tek Orta Kulak elektronik implantı olan Vibrant Soundbridge in Mikst tip işitme kayıplarının tedavisinde kullanılmasını  Avrupa Birliği Onayladı. Böylelikle bir süredir Avrupanın belli başlı Üniversite KBB kliniklerinde sürdürülençalışma ile Vibrant'ın Sinirsel ski slop kayıplarından sonra Mikst tip işitme kayıplarının tedavisinde başarılı olduğu kanıtlandı 

     
 

GAZİ Üniversitesinden Dünyada ilk defa Endoskopik Beyin Sapı İmplantı 09.03.2007

09.03.2007 Tarihinde Gazi Üniversitesi Hastanesi KBB Anabilimdalından Prof. Dr. Nebil Göksu Başkanlığındaki ve Doc.Dr. Yıldırım Bayazit'in dünyada ilk defa Endoskopik Beyin Sapı implantı uygulandı. MEDel Pulsar I100 Koklear İmplant ABI elektrodu Kokleası olmayan hastaya başarı ile uygulandı. Konuşma İşlemcisi ameliyattan 8 hafta sonra yine Gazi Üniversitesinde yapılacak.